Azt mondják, a döntést meghozni a legnehezebb, ez azonban nem mindenkire és nem minden helyzetre igaz. Van úgy, hogy a cél teljesen egyértelmű, csak a megvalósítás körül merülnek fel újabb és újabb kérdések. Így van ez a lánykéréssel és a megfelelő gyűrűméret kiválasztásával, hiszen a legtöbb férfi meglepetésnek szánja a lánykérést, így néha nem is olyan egyszerű a megfelelő gyűrűméret kiválasztása.
Eljegyzési gyűrű
Sok vőlegényjelölt kért már tőlem tanácsot arra vonatkozóan, hogy ezt hogy lenne a legcélszerűbb csinálni. Nézzünk néhány lehetséges variációt, hátha segít! :-)
A gyűrűméret meghatározása (magyar méretezés)
Ha szerencsénk van, akkor menyasszony-jelölt egyébként is hord gyűrűt. Ha még nagyobb mázlisták vagyunk, akkor néha le is veszi az ujjáról (főzés, takarítás közben). Ha így van, akkor csenjük el, és mérjük meg a gyűrű belső átmérőjét (mm-ben). Ha a kapott millimétert megszorozzuk "Pí"-vel (azaz 3,14-gyel), megkapjuk a magyar gyűrűméretet (vagyis a gyűrű kerületét). Természetesen, ha nekünk az az egyszerűbb, eleve mérhetjük a gyűrű belső kerületét is, bár szerintem az átmérőt egyszerűbb és gyorsabb lemérni...
Egy másik módszer lenne a gyűrűsujj kerületének a lemérése, de lássuk be, feltűnés nélkül ezt nehezen lehet kivitelezni... :D
Így marad a belső átmérő egy meglévő gyűrű segítségével és persze a jó öreg Pí.
Eljegyzési gyűrű
Egy kis csel
A problémák akkor kezdődnek, ha a "kiszemelt" leány nem hord gyűrűt vagy sosem veszi le. Nem beszélve arról, hogy a legtöbb lány a gyűrűsujján nem hord "egyéb" gyűrűt, hogy elkerülje az eljegyzésre vonatkozó kérdéseket.
Ekkor kétségtelen, hogy egy kis cselt kell bevetni a tökéletes lánykérés érdekében.
Itt jön a képbe egy megbízható, száját tartani tudó és megfelelő pókerarccal rendelkező barátnő vagy nőrokon. Több vőlegényjelölt számára bejött már az alábbi csel. Válasszunk ki egy beavatott nőismerőst a barátnőnk rokonai, barátnői közül. Kérjük meg, hogy hívja el a menyasszony-jelöltet egy kis csajos shoppingolásra, melynek során útbaejtenek majd néhány ékszerüzletet vagy bizsus boltot. Itt aztán kezdődhet a különböző ékszerek, karkötők, nyakláncok és GYŰRŰK próbálgatása. 10-ből 9 lány bizonyára nem nézi tétlenül, hogy a barátnője egyedül próbálgasson ilyen csecsebecséket. A beavatott lány legnagyobb feladata ezután, hogy megjegyezze az "áldozat" gyűrűméretet, mely alapján vőlegény-jelöltünk már könnyedén megveheti a lánykérő gyűrűt.
Lánykérés
Ennek egy másik lehetséges változata, ha van a baráti körünkben olyan férfi ismerős, aki szintén lánykérésre készül, vagy legalábbis hihetően tudja ezt hazudni! :D Avassuk be őt, és bízzuk meg a következőkkel. Az "ál-vőlegényjelölt" a valódi menyasszony-jelöltet kéri fel arra, hogy segítsen neki gyűrűt választani a "kamu-lánykéréshez". Barátnőnk bizonyára boldogan teljesíti a megtisztelő feladatot. Innen már csak egy lépés, hogy meg akarjuk nézni, hogy néz ki egy női ujjra felhúzva a kiszemelt darab.
Gyűrűméret átváltás
Persze, hogy ne legyen egyszerű a világ vőlegényeinek dolga, majdnem minden országban más gyűrűméretet használnak. Ha esetleg egy külföldi nyaralás alkalmával szeretnénk megvenni a gyűrűt vagy külföldi weboldalról akarunk rendelni, akkor tisztában kell lennünk az ott használt gyűrűmérettel.
Az amerikai gyűrűméretről más méretre való átváltással gyakorlatilag minden ország méretezését megtudhatjuk, ehhez azonban tudunk kell, hogyan váltsuk át a magyar gyűrűméretet amerikai gyűrűméretre.
Gyűrűméret számítások
Magyar gyűrűméretről amerikai gyűrűméretre (KATT)
és még néhány gyakori konverzió:
Amerikai, angol, japán és svájci gyűrűméret meghatározás (KATT)
A fenti linken található angol kifejezések magyar fordítása:
diameter internal = belső átmérő
circumference internal = belső kerület
inch = hüvelyk - mértékegység (kb. 2,54 cm)
sizes = méretek
U.K. = United Kingdom / Egyesült Királyság
Ireland = Írország
Switzerland = Svájc
Reméljük, a fenti tanácsok segítenek egy kicsit a tanácstalan, lánykérés előtt álló vőlegény-jelöltek számára. Higgyétek el, a java még csak ezután jön! :D